Naszym Klientom udostępniamy za darmo program do wystawiania faktur: Comarch ERP XT. Funkcjonalność dostępną przez www oraz jako aplikacja do ściągnięcia na smartfona lub tablet działający na systemach Android i iOS. Ten wpis poświęcony jest rejestracji w programie i jego konfiguracji. Krok po kroku poprowadzi Cię przez ten proces tak byś już po kilku minutach mógł korzystać z programu.

Krok 1. Rejestracja

1. Wchodzisz na stronę https://erpxt.pl.

2. W polu „Wypróbuj za darmo!” wpisujesz swój adres e-mail, który będziesz wykorzystywał do logowania do systemu i korespondencji z Comarch. Zaznaczasz „Zapoznałem się …” i klikasz „Zarejestruj się”.

Krok 2. Aktywacja konta.

1. Przechodzisz do swojej skrzynki mailowej podanej przy rejestracji i klikasz „POTWIERDŹ ADRES E_MAIL”.

2. Zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie należy Podać nowe hasło do konta. Po jego nadaniu kliknij „Dalej

3. Otworzy się kolejne okno. Kliknij „Nie teraz” żeby przenieść się do programu.

4. Możesz zaczynać pracę z programem.

Aby to zrobić musisz uzupełnić swoje dane w systemie oraz zmienić pakiet. Szczegóły w Krokach 3 i 4 poniżej.

Krok 3. Uzupełnienie danych.

  1. Najedź na strzałkę w prawym górnym rogu ekranu (tuż za Twoim adresem mailowym) i ją kliknij a następnie wybierz „Moje konto”.

2. Uzupełnij swoje dane w polach oznaczonych gwiazdką (*). Przewijaj ekran do dołu, żeby nie pominąć wypełnienia niewidocznych pól.

Uzupełnienie danych jest konieczne, żeby móc korzystać z Internetowej Wymiany Dokumentów (IWD) z biurem rachunkowym.
Comarch po zweryfikowaniu danych, co zwyczajowo trwa około 2 dni roboczych, nadaje indywidualny numer ID.

Uwaga!Kolejnego dnia lub dwa dni po założeniu konta i uzupełnieniu danych sprawdź po zalogowaniu czy Comarch nadał już Twój indywidualny numer ID.

Skontaktuj się z nami po zakończeniu procesu nadania ID byśmy mogli uruchomić Internetową Wymianę Dokumentów. Będziemy do tego potrzebować:

imienia i nazwiska osoby zgłoszonej do Comarch ERP XT oraz podanego przy zgłoszeniu adresu e-mail.

Krok 4. Zmiana pakietu na darmowy.

1. Po uzupełnieniu danych i ich zapisaniu, ponownie najedź na strzałkę w prawym górnym rogu ekranu (tuż za Twoim adresem mailowym) i ją kliknij. Tym razem wybierz „Moje pakiety

2. Kliknij „Zarządzaj pakietami” bądź przejdź do zakładki Użytkownicy.

3. W zakładce Użytkownicy wybierz Pakiet nr 1 i zapisz.

Krok 4. Uruchomienie darmowego pakietu.

Otrzymanie bezpłatnej licencji na Pakiet I: Faktury w programie Comarch ERP XT jest uwarunkowane zgłoszeniem konta Klienta przez nasze biuro rachunkowe do IWD. Dlatego potrzebujemy od Ciebie informacji, że już skonfigurowałeś swój dostęp.

Aby korzystać z programu zupełnie bezpłatnie konieczne jest również skonfigurowanie wymiany przed wystawieniem przez Klienta 10 dokumentu faktury w wersji demonstracyjnej – jest to limit działania wersji demonstracyjnej programu. Po tym czasie program zacznie pracować z trybie tylko do odczytu.

Informacje jak korzystać z modułu Faktury programu Comarch ERP XT znajdziesz >> tutaj<<.