Przedmiotem tego wpisu są linki przydatne przedsiębiorcy. Przydadzą się większości z nas. Sami korzystamy z nich przynajmniej kilka razy w tygodniu, więc możesz być pewny lub pewna, że są sprawdzone. Nie raz.

To będziesz też prawdopodobnie jedyny wpis w Przyborniku, który będziemy co jakiś czas aktualizować dodając nowe odnośniki do stron i aktualizując te, które będą tego wymagały. W związku z tym nie zdziw się, jeśli odnośnik do wpisu linki przydatne przedsiębiorcy znajdziesz w kolejnych naszych artykułach.

👉 Weryfikacja podatnika VAT PL

Sprawdź, czy firma z którą współpracujesz jest czynnym podatnikiem VAT. Wpisanie w stosowne pole identyfikatora podatkowego numeru NIP kontrahenta, pozwoli sprawdzić status podatnika VAT.

👉 Weryfikacja podatnika VAT EU

Sprawdź, czy firma z którą współpracujesz jest czynnym podatnikiem VAT EU. Aktywność numeru VAT nadanego przez Państwo Członkowskie można zweryfikować wybierając odpowiednie państwo z listy i wpisując numer, który chcesz sprawdzić.

👉 Wyszukiwanie podmiotu w KRS

Ten serwis zapewnia elektroniczny dostęp do bazy KRS. Dzięki niemu zweryfikujesz istnienie spółki prawa handlowego. My korzystamy jeszcze z KRS online, która umożliwia sprawne znalezienie wszystkich podmiotów gospodarczych obejmowanych przez Krajowy Rejestr Sądowy.

👉 Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej – CEIDG

Na stronie CEIDG można m.in. złożyć wniosek o założenie działalności gospodarczej, zmodyfikować dane we wpisie, jak również zawiesić, wznowić, bądź zamknąć działalność. Tutaj możesz też zweryfikować innego przedsiębiorcę.

👉 Wyszukiwanie instytucji i urzędów

Wyszukiwarka, która pozwoli Ci na znalezienie praktycznie każdej ważnej instytucji lub urzędu w podziale na ich rodzaj (instytucje centralne, urzędy skarbowe, sądy, oddziały ZUS, cechy i izby gospodarcze, jednostki samorządu terytorialnego i inne) oraz obszar terytorialny.

👉 Wyszukiwarka kodów PKD

Polska Klasyfikacja Działalności (PKD) to zestaw kodów, którymi przedsiębiorca określa rodzaj wykonywanej działalności. Obowiązuje zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą jak i podmioty objęte obowiązkiem wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

👉 Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej – ePUAP

Załatwiaj sprawy urzędowe przez internet. Bez wychodzenia z domu bądź biura. Chcesz załatwić sprawę w USC, US, ZUS albo w urzędzie gminy? Brakuje ci zaświadczenia lub odpisu, a może chcesz złożyć wniosek? Możesz zrobić to przez internet.

👉 Wyszukiwarka REGON

Na stronie Głównego Urzędu Statystycznego może zweryfikować wpis swojego kontrahenta w bazie REGON. Dowiesz się m.in. jakie prowadzi działalności.

👉 Portal Finansowy MF linki przydatne przedsiębiorcy

Baza wiedzy o podatkach obowiązujących w Polsce, formularze podatkowe i akty prawne, wyszukiwarka jednostek org. MF i dostęp do portalu podatkowego.

👉 Serwis informacyjny dla przedsiębiorcy

BIZNES.GOV.PL to źródło informacji o usługach, które państwo świadczy dla osób prowadzących i planujących rozpocząć własną działalność gospodarczą.

👉 Wyszukiwarka ksiąg wieczystych

Znajdziesz księgę wieczystą zgodnie z zadanymi kryteriami. Możesz również złożyć wniosek o wydanie dokumentu z Centralnej Informacji Ksiąg Wieczystych czy też zweryfikować poprawność wydruku z CIKW.

👉 PARP

Na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości znajdziesz m.in. informacje o trwających właśnie naborach wniosków na środki unijne.